SOLIDARNOŚĆ Z SYRYJSKIMI REWOLUCYJNYMI SOCJALISTAMI!

Saturday 26th April 2014

Rewolucja syryjska znalazła się w tragicznym położeniu. Jest atakowana ze wszystkich stron - przez reżim Asada wraz z jego regionalnymi i międzynarodowymi sojusznikami, przez jawnych popleczników zachodniego imperializmu i sekciarskie grupy dżihadystów. Wszystkie te siły - pomimo dzielących je antagonizmów - mają wspólny interes w niszczeniu autentycznie demokratycznego ruchu rewolucyjnego, który jednoczy Syryjczyków wszelkich wyznań, ze wszelkich grup etnicznych w walce o obalenie reżimu.

Nasi towarzysze z Nurtu Lewicy Rewolucyjnej Syrii przedstawili sprawozdanie o ataku na związanych z nimi politycznie bojowników, który miał miejsce 12 kwietnia:

Grupa bojowników z Frakcji Wyzwolenia Ludu podróżowała z Hama do Aleppo, aby wesprzeć towarzyszy broni i stawić opór nieustającym atakom sił reżimu. Zostali zatrzymani na punkcie kontrolnym obsadzonym przez ekstremistycznych islamistów (mówi się, że byli członkami Jabhat al Nusra). Dwóch z naszych poszło porozumieć się z bojownikami na punkcie. Ci zapytali ich o przynależność polityczną i religijną. Nasi odparli, że są z FWL i reprezentują różne wyznania. Wówczas to niektórzy z obsadzających punkt zażądali, by przedstawiciele mniejszości wyznaniowych i etnicznych oddali im broń. Nasi towarzysze kategorycznie tego odmówili. Bojownicy z punktu kontrolnego zaczęli mierzyć bronią w naszych ludzi, a następnie otworzyli do nich ogień. W wyniku starcia zginęło trzech islamistów. Ahmed i Rami- nasi dwaj towarzysze - polegli śmiercią męczeńską. Trzeci odniósł rany.

Kierujemy wyrazy najgłębszego współczucia ku rodzinom i towarzyszom Ahmeda i Ramiego, a także deklarujemy solidarność z Nurtem Lewicy Rewolucyjnej i ze wszystkimi walczącymi o demokratyczną, niesekciarską rewolucję w Syrii.

Chwała naszym i wszystkim męczennikom ludowej rewolucji!

Rewolucja trwa!